Yılın Otomobili Renaulttan

Tarafından   Nisan 11, 2017

Yılın Otomobili Renaulttan

Yılın otomobili seçildi. Yılın otomobil ödülünü kazanan Renault markası oldu.

Her yıl yapılan bu seçimde, araçların performans, tasarım, teknik özellikleri ve daha bir çok kriter göz önüne alınıyor. Bu seçimlerin sonucunda verilen kararda Renault çıktı.

Peki Renault hangi modeli?

Bilindiği üzere reanult’un bir çok modeli bulunamktadır. Clio, Megane, Captur, Talisman, Kadjar gibi. Renault yılın otomobili ödülünü Megane sedan ile kazandı. Yılın otomobili Megane sedan seçildi.

Yılın Otomobilini” belirleyecek ikinci etapta ise OGD üyeleri sahip oldukları 250 puanı 7 finalist arasında dağıttılar. En fazla puan alan Renault Megane Sedan; Honda Civic, Mazda MX-5, Peugeot 3008, Seat Ateca, Toyota C-HR ve Volvo S90 modellerini aldığı puanlarla geride bırakmayı başardı. Birinci seçilen Renault Megane Sedan, Yılın Otomobili logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

Tüm finalistler arasında büyük bir rekabetin yaşandığını belirten Sandık, “Tamamen objektif bakış açısıyla otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde tuttuk” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir