Yerli Otomobilde İmzalar Atılıyor

Tarafından   Haziran 25, 2017

Yerli Otomobilde İmzalar Atılıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, çalışmaların önümüzdeki süreçte hızlanacağını belirterek, yerli otomobil sözleşmesini bu yıl içinde imzalamayı amaçladıklarını söyledi.

Bakan Faruk Özlü, yerli otomobil üretiminde devlet desteğinin tam olduğunu ancak özel sektör tarafından bir yüklenici adayına ihtiyaca gerek duyduklarını açıkladı.

Hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğündeki iş adamları hem de hükümet arasında yerli otomobil için trafik artacak.

Tasarımı tamamen Türkiye tarafından yapılan, tüm fikri mülkiyet hakları Türkiye’ye ait olan yerli otomobilin 2019 yılında yollarda olması hedefleniyor.

Yerli Otomobil

Işık, yerli otomobil için vergisel teşvikin olup olmayacağının sorulması üzerine de Türkiye’nin uluslararası yükümlülüklerini ortadan kaldırmayacak, bunlara bağlı kalacak şekilde verilebilecek her türlü destek ve teşviki vereceklerini bildirdi.

“Siz de yerli otomobil kullanacak mısınız?” sorusu üzerine de Işık, “Allah nasip ederse kullanacağım. Normal kullanım izni çıkarsa, filo üretiminden bir tanesini alıp makam aracı olarak kullanmak isterim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir