Yerli Otomobil Üretimi Gerçekleşecek Mi?

Tarafından   Mayıs 24, 2017

Yerli Otomobil Üretimi Gerçekleşecek Mi?

Yerli otomobil hayallerimiz gerçek olacak mı? Yerli üretim gerçekleşecek mi? Uzun yıllar otomobil üretimi yapmak istiyoruz. Ancak girişimlerini daha yeni yeni yapıyoruz. Peki bu girişimler başarılı olacak mı? Yerli otomobil üretimi olacak mı? İşte o merak edilen sorular yanıtlarını buldu. Yanıtlar yazımızın devamında.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Üniversitesinde düzenlenen TOBB’un 73. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Erodoğan konuşmasında yerli Otomobil çağrısını da yineledi. Erdoğan, “Bir teklifim var. Bu milletin evladı olarak buna hasretim. Gelin, şu yerli yüzde 100 üretimi olan otomobilimizi TOBB camiası içerisinden çıkartalım. TOBB yüzde 100 yerli otomobili ‘Made in Turkey’ olarak çıkarsın. Biz bu konuda yanınızdayız” dedi.

Erdoğan’ın  bu sözleri üzerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu söz isteyip, “Sayın Cumhurbaşkanım biz bunu yaparız. Siz yeter ki yanımızda olun. Siz bizim yanımızda olduktan sonra biz bunu yaparız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Biz bunun yanındayız. Hayırlısı olsun. Bu çalışmalarımızın tamamını sürdürebilirlik esasına göre yürütmeden 2035 hedeflerine ulaşamayız. Demokratik ve ekonomik standartları yüksek bir Türkiye için hep birlikte çalışmalıyız. 15 senedir hep teklif etmişimdir: Gelin bu otomobilimizi hep birlikte yapalım. Montaj, montaj, montaj! Montajcılık bu millete yakışmıyor” diye sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir