Yerli Otomobil Motoru Geliyor!

Tarafından   Haziran 4, 2017

Yerli Otomobil Motoru Geliyor!

Yerli otomobil üretim teşviki ve çalışmaları hızla devam ediyor. Yerli otomobilde yerli motor üretimi için çalışmalar hiç durmadan devam ediyor. Peki yerli motor üretecek miyiz? Yerli otomobil motoru üretimi olacak mı? İşte ayrıntılar yazımızın devamında.

Yerli Otomobil Motoru

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya’nın yerli oto üretimine ev sahibi olmaya en hazır şehir konumunda bulunduğunu belirterek, “Sakarya Üniversitemiz, Sakarya Teknokentimiz, motor üretimi konusunda otomotiv sektöründe dünyada ilk akla gelen dev markalarla çalışan Sakarya doğumlu Türk mühendislerimizle çalışıyoruz. Tüm segmentlerde milli Ar-Ge motorumuz için dosyamız hazır.” dedi.

Kösemusul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sakarya’nın milli üretimler ve otomotiv şehri olma yolunda hızla ilerlediğini ve bu hedef doğrultusunda gereken tüm çalışmaların yapıldığını söyledi.

Yerli otomobil üretiminin gündemde olduğu günden itibaren konu ile ilgili çalışma yaptıklarını belirten Kösemusul, “6 yıl önce Sakarya’nın yerli otomobil üretimine ev sahibi olmak için çalışacağımızı ifade etmiştim. Hamdolsun o günden bugüne Sakarya’mız otomotiv sektöründe büyük başarılara imza attı. Milli tank, milli tren ve savunma sanayi üretimlerine ev sahibi olduk. Toyota’nın sıfır hata ile üretim yapan tek fabrikası bizde. BMC, savunma sanayi Ar-Ge için Sakarya’mızı tercih etti.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir