Yer Altından Ulaşım Otobüsler İle Mi Sağlanacak?

Tarafından   Haziran 19, 2017

Yer Altından Ulaşım Otobüsler İle Mi Sağlanacak?

Yer altından ulaşım metrolar ile sağlanıyor. Ancak metrolar ileri teknoloji ürünü değil. İşte size yazımızın devamında yer altından ulaşımı sağlayan ve ileri teknoloji ürünleri ile ulaşımı hızlandıracak projeyi anlatacağız. Elon Musk’ın geliştirdiği bu projenin detayları yazımızın devamında.

Boring şirketinin geliştirdiği, araçların trafiğe takılmadan yerin altından hızlıca seyahat etmelerini sağlayan tünel sistemi, daha önce simülasyon videosunda gördüğümüzün aksine yalnızca otomobilleri değil, toplu taşıma araçlarını da kapsıyor. Sistemin ön izlemesi niteliğindeki tanıtım videosundan sonra üç görsel daha paylaşan şirket, bu kez bu araçları öne çıkarıyor.

Transit pod” denilen araçlar bekleneceği üzere elektrikle çalışıyor ve 10 kişi taşıyabiliyor. Podlar, yine otomobillerle aynı platform sayesinde tünel sistemine dahil oluyor. Bu noktada sıkıntı yaratabilecek bir unsur göze çarpıyor. Platformun yerden nispeten yüksek olması, engelli veya yaşlı yolcular için sıkıntı yaratacağa benziyor. Proje konsept aşamasından gerçeğe dönünce bu gediğin mutlaka kapatılması gerekiyor.

Üzerine yerleştiği platform sayesinde saatte 200 km hızla seyahat ediyor. Projenin ne zaman uygulamayacağa konulacağı ise netleştirilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir