Üçüncü Havalimanı Çalışanları Nasıl Eğitilecek?

Tarafından   Nisan 3, 2017

Üçüncü Havalimanı Çalışanları Nasıl Eğitilecek?

Üçüncü havalimanı personeli, çalışanları ve ekibi nerede eğitilecek? İşte ayrıntılar yazımızın devamında. Eğitimler üniversitede gerçekleşecek. Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği arasında imzalanan protokolle eğitim verilecek.

Eğitimler Üniversitede Verilecek

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) arasında imzalanan protokolle üçüncü havalimanında görev alacak personeller, HKÜ tarafından eğitimden geçirilecek.

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, imza törenindeki konuşmasında havayolu taşımacılığı konusunda Türkiye’nin önemli bir büyüklüğü kavuştuğunu belirterek, İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanının da bu potansiyeli daha da artıracağını söyledi.

Yükselmekte olan havacılık sektörüne nitelikli personel yetiştirmek amacıyla daha önce yaptıkları çalışmalara bir yenisini daha ekleyeceklerini anlatan Yılmaz, bu anlamda önemli bir protokol imzaladıklarını vurguladı.

200 Milyon Yolcu

Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya hizmet vermesi ve 2018 yılında ilk etabı açılması beklenen İstanbul’un yeni havalimanında görev alacak 10 bin personele eğitim vereceklerine dikkati çeken Yılmaz, “Dünyanın en büyük havalimanlarından birisi olan İstanbul’un 3. havalimanı için nitelikli personel yetiştirmek amacını taşıyan bu protokolü IATA ile yürüteceğiz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir