Tüvtürk Muayene Randevu Alma!

Tarafından   Eylül 3, 2017

Tüvtürk Muayene Randevu Alma!

Araç muayene randevusu nasıl alınır? 2018 Tüvtürk araç muayene randevusu nasıl alınır? Araç muayene randevusu nereden alınır?

Muayene Süreci Nasıl İşler?

İlk olarak, muayene tarihiniz geldiğinde çağrı merkezinden (0850 222 88 88) veya internet üzerinden online olarak ücretsiz randevu alabilirsiniz. Muayene sırasında sizden, aracınızın plakası, ruhsat – seri numarası ve bulunduğunuz ili seçmeniz istenecektir.

Randevunuzu aldıktan sonra, aracınızın borcu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer motorlu taşıt vergisi, otoyol veya köprü borçlarınız mevcutsa, muayene işlemi başlatılamıyor.

Üçüncü adım olarak trafik sigortanızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Sigortanızın tarihinin geçmemiş olması durumda bir maddeyi daha başarıyla atlamış oluyorsunuz.

Dördüncü adım olarak sizden kimliğinizin ve ruhsatınızın yanınızda olması istenmektedir. Hizmet sağlanırken T.C Kimlik numaranıza ihtiyaç olacaktır. Eğer araç size ait değilse, aracı aynı ay içinde tek bir sefere mahsus olarak ek bir belge olmadan muayene ettirebilirsiniz. Aynı ay içinde size ait olmayan başka bir aracı muayene ettirmek isterseniz sizden vekalet istenecektir. Büyükşehir merkezlerindeki muayene istasyonları için en az 2 saatinizi ayırmanız gerekmektedir. Yedinci aşamada; Egzoz emisyon ölçümünü yaptırmanız gerekecektir, ayrıca aracınız LPG’li ise bunu da belirtmelisiniz.

Marka ve sicil numaralarının okunaklı olması muayene açısından kolaylık sağlamaktadır. Eğer aracınız tadilat işlemi gördüyse, yapılan işlem ruhsatınıza işlenmiş olmalıdır. Araç muayene hizmetleri nakit olarak tahsil edilmektedir.

Tüvtürk Online Muayene randevusu için TIKLAYINIZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir