TÜVTÜRK Araç Muayene Randevu İnternetten Almak

Tarafından   Şubat 28, 2017

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevu İnternetten Almak

Araç muayene işleminizi gerçekleştirmeniz için randevu almanız gerekmektedir. Aldığınız bu randevu sizin muayene için beklemenizi önleyecek ve muayene için gelmiş araç sahiplerinin vakit kaybını önleyecektir. İnternet üzerinden aldığınız bu randevu, size özel verilmektedir. Size özel güne ve saate verilen randevuda sizin işleminiz gerçekleştirilecek böylece muayene kuyruklarında beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Peki Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Ücretli Çağrı Merkezleri, ücretsiz tüvtürk çağrı merkezi ya da TÜVTURK internet sitesi aracılığı ile randevu alacak araç sahiplerinin randevu alma koşullarını bilerek dikkatli bir şekilde randevu almaları gerekmektedir.

Randevu almak için  Randevu Al butonuna bastıktan sonra plaka no, tescil no ve araç tipi bilgileri girilerek  Devam  butonuna basılır. Sonraki aşamalarda tüvtürk çeşitli ikaz ve yönlendirmelerde bulunmaktadır.

(Söz konusu bilgilerin doğru girilmesi araç muayene yaptırılması esnasında araç sahiplerinin sıkıntıya düşmemesi açısından önem arz etmektedir.)

İkinci aşamada Randevu Bilgileri , Üçüncü aşamada İstasyon ve saat bilgileri Dördüncü aşamada Ruhsat Bilgileri ve Beşinci aşamada Kişisel Bilgiler girilerek randevu alma işlemi tamamlanır.

Hizmet Modeli, randevu istenen tarih bölümü gibi bilgiler girilecektir.

• Aracı randevuya getirecek kişinin Adı Soyadı :
• Cep Telefonu numarası :
• Araç Trafik Tescil Belgesi Seri No:

(Bu işlem esnasında plaka bilgisi ile birlikte araç tescil belgesindeki seri numarasının uyumu kontrol edilecek ve T.C. Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü’nün bilgisayar sistemi üzerinden yapılan eşleştirmenin uyumlu olması durumunda randevu verilebiliyor. Bu nedenle araç sahiplerinin randevu alma işlemi esnasında araç tescil belgesini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor.)

Bilgiler dolduruldukça sonraki aşamadaki seçimi yapılacak bilgiler karşımıza gelecektir.
• Hangi tarihte, hangi saat, hangi il ve istasyonda randevu alınmak istendiği. (Yeşil renkli bölümler müsait olan saatleri, kırmızı olan bölümler müsait olmayan saatleri göstermektedir.)

Randevu tarihi ve saatininin onaylanması durumunda, randevu kaydedilerek araç sahibine istasyon, tarih ve saat bilgisinin bildirilmesi ile işlem tamamlanıyor.

TÜVTÜRK İnternetten Randevu Almak İçin Tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir