Türkiye’de Hibrit Otomobil Satın Almayı İsteyenler Arttı!

Tarafından   Ağustos 9, 2017

Türkiye’de Hibrit Otomobil Satın Almayı İsteyenler Arttı!

Hibrit otomobile talep artıyor. Hibrit otomobil ülkemizde talep görmeye başlıyor. Hibrit oto ya talep son yıllarda oldukça arttı. İşte haberin detayları yazımızın devamında..

Türkiye’de hibrit teknolojisine ilgi her geçen gün artıyor. Hibrit almayı düşünenlerin sayısı 2016’da yüzde 2 iken, bu oran 2017’de yüzde 15’e çıktı.

Sadece bir yıl içinde çok hızlı yükseldi. Avrupa’da bu oran yüzde 50’nin üzerinde. Lexus’un hibrit modeli CT’nin toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, Türkiye’nin Avrupa’daki oranı en geç 2-3 yıl içinde yakalayacağını söyledi. Türk tüketicilerinin yeniliklere çok açık olduğunu ifade eden Bozkurt, “Türk tüketicilerin tanımında ‘Early Adaptors’ yeniliklere çok hızlı adapte olur tanımı var. Cep telefonu ilk çıktığında kullanımı çok çabuk yaygınlaştı. Bugün hibritte olduğu gibi. Yapılan araştırmalarda hibrit almayı düşünenlerin oranı hızla yükseldiği görülüyor. Artık hibrit nedir diye sormuyorlar. Fiyatı uygun olursa düşünürüz diyorlar” dedi.

FİYAT AVANTAJI YÜZDE 24

“Marka olarak hibrit teknolojisini kısa ve orta vadede çözüm olarak görüyoruz. Bunun yanında hükümetimizin getirdiği vergi teşviki düzenlemesiyle birlikte hibrit araçların sayısının artacağını düşünüyoruz. Lexus’un, hibrit teşvikiyle birlikte birçok modeli, yüzde 24’e varan oranlarda avantajla satışa sunuluyor. 1.8 lt benzinli motora sahip CT 200h, vergi teşviğiyle birlikte 1.6 lt motor oranlarıyla vergilendiriliyor. Lexus CT 200h alanlar, 59 bin 466 TL’ye varan bir hibrit teşviğinden faydalanıyor. Lexus CT 200h, 158 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Lexus’un hibrit teşviğinden yararlanan diğer modelleri NX300h 24 bin euro, sedan modelleri GS 300h 28 bin ve IS 300h modeli de 25 bin euroya varan avantajlar ile satın alınabiliyor.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir