Tüm Taksiler Havalimanlarından Müşteri Alabilecek

Tarafından   Mayıs 30, 2017

Tüm Taksiler Havalimanlarından Müşteri Alabilecek

Artık taksiler havalimanlarından müşteri alabilecek. Havalimanları yolcuları taksi kullanma oranları oldukça yüksektir. Bazı taksiler bu duruma bayramlarda ve bazı özel günlerde yetişememektedir. Ancak artık tüm taksiler havalimanlarından müşteri alabilecek. Böylece taksi bulamadım sorunu ortadan kalkacak.

Havalimanı taksilerinin dışında buradan müşteri alamayan taksici  esnafının bu sıkıntısı böylelikle sona erecek. Kendilerinden başka taksicilerin  buralardan yolcu almasına izin vermeyen havalimanı taksicileri ile meslektaşları  arasında büyük kavgalara neden olan sorun yeni kararla çözüme kavuşturulacak.

Kentte bulunan yaklaşık 18 bin taksiden sadece bini havalimanlarından  yolcu alabiliyorken, yeni kararla tüm taksici esnafı bu haktan yararlanabilecek.

“Meslekteki tekelcilik kalkacak”

İstanbul Taksi Durakları Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Demirci, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, kararın taksicileri çok sevindirdiğini belirterek,  UKOME’ye teşekkür etti.

“Bu karar, sektör açısından devrimdir. Şu ana kadar esnafa yapılan  zulüm sona eriyor. Meslekteki tekelcilik kalkacak. Düşünsenize, insanlar yaklaşık  2 milyon lira verip plaka alıyor ama bu taksiyle havalimanından yolcu alamıyor.  Niye? Çünkü birileri oralara çökmüş. Esnaf oradan müşteri aldığında ya  bıçaklanıyor ya da dövülüyordu. Ondan sonra meslek adına hiç hoş olmayan  görüntüler ortaya çıkıyordu. Ülkemiz adına da kötü örnek teşkil ediyordu. Çünkü  turistlerin ilk geldikleri yer, genellikle havalimanlarıdır. En çok turisti orada  görürsünüz. Kanlı bıçaklı, birbirine girmiş taksicileri görmeleri, ülkemiz için  pozitif bir şey değil. Belki de Türkiye’ye ilk defa gelmiş bir turist, eli kanlı  taksicileri gördüğünde, aklında hep o görüntü kalır. Taksiye binmeye bile cesaret  etmeyebilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir