Trafik Sigortasında Yeni Model Mi Gelecek?

Tarafından   Mart 13, 2017

Trafik Sigortasında Yeni Model Mi Gelecek?

Trafik sigortasında yeni model mi gelecek? Mehmet Şimşek, trafik sigortasında yeni dönem sinyalini verdi. Peki yeni dönem sigorta sistemi neleri kapsayacak? Sigorta sisteminde ne gibi değişiklikler meydana gelecek?

Sürücüye gelecek sigorta sistemi neleri kapsıyor?

Mehmet Şimsek:

“Sistemin şöyle bir eksikliği var, trafik sigortası zorunlu bir sigorta. Sizin karşı tarafa vereceğiniz zararı karşılamak için düzenlenmiş. Dolayısıyla arabadan çok aslında şoförün sigortalandırılması lazım. Arabanın sigortası var, deneyimsiz şoföre al sür diyorsunuz. Primleri yükselten bu tür faktörler var. Hazine’ye söyledim çalışıyorlar. İngiltere’de sürücünün sigortalandığı bir sistem. Sadece taşıt değil sürücünün de risklerini göze alan sistem. Bu muhtemelen kaza ve zarar sayısını azaltır, primleri aşağı çeker.”dedi.

Trafik sigortasında sigorta araca yapılmakta. Ancak gelmesi beklenen yeni sistem ile birlikte, sigorta sürücülere yapılacak. Böylece insanı düşünen sisteme geçileceğinin vurgusu yapılmaktadır. Kişi başı sigorta ücretlerinin ne kadar olacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Tüm bu rakamlar sistem tamamen geçtikten sonra belli olması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir