Trafik Sigorta Şirketleri İle Önemli Karar

Tarafından   Temmuz 26, 2017

Trafik Sigorta Şirketleri İle Önemli Karar

Trafik sigortası yapan şirketler için  fiyat artışlarıyla rekabeti bozucu eylem ve fahiş fiyat uyguladıkları iddiası ortaya atılmıştı. İşte bu iddia ile ilgili karar alındı. Ayrıntılar yazımızın devamında..

Rekabet Kurumu‘nun sayfasında yapılan duyuruda, Trafik Sigortası Pazarında Faaliyet Gösteren 32 şirket ve Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği hakkında yürütülen soruşturmada karara varıldığı açıklandı.
Açıklamada, Trafik Sigortası pazarında faaliyet gösteren 32 teşebbüs ve Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği hakkında yapılan soruşturmanın 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla yürütüldüğü belirtiliyor.

Karar Alındı!

Toplanan tüm delil, bilgi ve belgeler, düzenlenen rapor, yazılı savunmalar ve sözlü savunma toplantısında yapılan açıklamalar değerlendirilerek, 19.07.2017 tarihinde yapılan Rekabet Kurulu toplantısında 17- 23/383-166 sayı ile aşağıdaki nihai karar alınmıştır: Haklarında soruşturma yürütülen teşebbüsler ve teşebbüs birliği tarafından 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilmediğine dolayısıyla, aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca bahse konu teşebbüslere idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına, gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere, oyçokluğu ile karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir