Sürücüsüz Otomobiller Güvenilir Mi?

Tarafından   Mart 27, 2017

Sürücüsüz Otomobiller Güvenilir Mi?

Teknoloji gelişiyor, filmlerde gördüğümüz sahneler gerçek olmaya başlıyor. Otomobil kendi kendine gidiyor. Siz gitmesini istediğiniz yeri seçin, geriye arkanıza yaslanıp yolun keyfini çıkartmak kalsın. İşte teknoloji bu noktaya gelmiş durumda. Ancak hala geliştirilmesi ve eksiklerinin giderilmesi gerekmektedir. Uber’in sürücüsüz otomobili kaza yaptı.

Şirket bir süredir Arizona, Pittsburg ve San Fransisco’da sürücüsüz otomobiltestlerine devam ediyordu.Kazadan sonra ilk olarak Arizona’daki tüm otonom araç testlerini geçici olarak durduran Uber, şimdi de Pittsburg ve San Francisco dahil tüm sürücüsüz otomobil testlerini durdurdu.

Olaydan sonra açıklama yapan Uber’in basın sözcüsü, kazanın sebebi öğrenilene kadar, Arizona’daki araçların test için kullanılmayacağını ve bu sürenin ne kadar süreceğiyle ilgili kesin bir bilgi veremeyeceklerini belirtti.

Uber’in sözcüsü ayrıca, Pittsburg ve San Francisco’daki araçların yarından itibaren testlere devam edeceğini söyledi.

Uber’in şu an taksi olarak kullanılan bir sürücüsüz otomobili yok ve tüm otonom araçları test ediliyor. Test sırasında her bir otomobilin içerisinde özel durumlar için bir sürücü bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir