Sürücüsüz Minivan Geliyor

Tarafından   Mayıs 25, 2017

Sürücüsüz Minivan Geliyor

Sürücüsüz otomobiller her geçen gün artıyor. Ar-ge artık sürücüsüz ve elektrikli otomobiller için hız kazandı. Yakın gelecekte hem elektrikli hemde sürücüsüz otomobilleri trafikte oldukça sık göreceğiz. Tüm çalışmalar ve altyapılar bunun için çalışıyor. İntel, Mercedes, BMW, Audi ve daha bir çok teknoloji ve otomobil devi bu alana yatırımlar yapıyor. Bu yatırımların tek amacı, gelecekte gelmesi garanti bakılan teknolojilere önceden sahip olup pazarda yerlerini çok önceden almaları.

Günümüz enformasyon ve bilgi akışı çağında geri kalmak büyük sorunlar çıkartmaktadır. Her geçen gün yenilikler ve yeni bilgiler doğmaktadır. Bu bilgi ve yeniliklerden geri kalan firma ve üreticiler yok olmaya mahkumlardır.

Mercedes-Benz, yeni minivan konseptinin ilk görüntüsünü yayınladı.

Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenilen yeni konsept hakkında henüz detaylı bilgi verilmezken, aracın otonom sürüşe yani sürücüsüz otomobil teknolojisine sahip olacağı edinilen bilgiler arasında. Gereksiz detaylardan kaçınılarak daha minimalist bir anlayışla tasarlanan konsept, dışta kompakt oyutlarıyla olduğundan lüçük görünmesi, ancak iç mekanda çok daha geniş bir kullanım alanı sunması için geliştirilmiş.

30 Ekim tarihinde kapılarını açacak fuarda sergilenecek Mercedes-Benz Vision konseptinin elektrik teknolojisinin bu yeni minivan konseptinde de kullanılıp kullanılmadığını ise önümüzdeki birkaç gün içinde fuarla birlikte öğrenmiş olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir