Sıfır Kilometre Araç Alacaklar Hangi Ay’ı Tercih Etmeli?

Tarafından   Mart 16, 2017

Sıfır Kilometre Araç Alacaklar Hangi Ay’ı Tercih Etmeli?

Sıfır kilometre araç almak isteyenler hangi mevsimlerde ya da ay da alması gerekmektedir. Sıfır kilometre otomobil almak isteyenler aracın uzun bir süre masraf çıkarmasını istememesi ve yeni bir araca binme isteğinden gelmektedir. Ancak hem sıfır hemde normalin altında satın almak isteyenler ne yapmalı. Araç fiyatları yılın belli dönemlerinde indirime girmektedir. Bu dönemleri fırsata çevirebilirseniz indirimli ya da sıfır faizli kredilerden yararlanabilirsiniz.

Araştırma sonuçlarına göre isteklere göre değişik aylarda araçlar alınabilir. Nasıl mı dersiniz. Mesela benim için paket ve renk önemli değil sadece 0 olsun ve ucuz olsun diyorsanız alacağınız en ideal ay Aralık. Çünkü aralık ayında yıl sonu olması münasebetiyle neredeyse tüm firmalar kampanyalar yapıyor. Fakat renk ve paket seçenekleri sınırlı sayıda oluyor. O yüzden aralık ayına kalmadan Kasım ayı itibariyle 0 araba alınacak en ideal aylardan biridir. Genellikle firmaların kampanyaları bu ayda daha uygun oluyor.

Firmaların sene sonunu kapatması ellerindeki o yılın araçlarını çıkartabilmesi açısından belli indirimler uygulanmaktadır. Bu indirimlerden yararlanmak daha akılcı olmaktadır. Çünkü yeni yılın geleceği araçlar her zaman diğer yıla göre biraz daha fazla ücretli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir