Plakadan Borç ve Kaza Sorgulama

Tarafından   Ağustos 7, 2017

Plakadan Borç ve Kaza Sorgulama

Plakadan borç ve kaza sorgulama nasıl yapılır? Plaka borç, kaza sorgulama işlemi nereden yapılır? SMS ile borç ve kaza sorgulama işlemi yapılır mı? İnternet üzerinden borç sorgulama nasıl yapılır?

Plakadan ceza sorgulama işlemi internet üzerinden gerçekleştirilmekte olup, asıl amacı gerek sürücülerin gerekse bu tür kurumlarda hizmet veren personelin üzerindeki iş yükünü hafifletmeye yönelik uygulamalardır. Bu tür sorgulama işlemleri için sürücünün TC kimlik numarasını, aracın plaka numarasını ve plaka tescil tarihini bilmesi gerekmektedir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken olay aracın ile tescil edildiği değil, son tescil tarihi bilgisinin isteniliyor olmasıdır.

Plakadan Borç Sorgulama İşlemi Gerçekleştirme

Plakadan borç sorgulama işleminizi yazımızın devamındaki link ile gerçekleştirebilirsiniz.

*Lütfen PLAKANIZI bitişik giriniz.(06JJJ06 gibi)

**Özel Plaka; şirket ismi, kişi ismi vb. yazılı olan plakalardır.(06 ŞAHİNLER A.Ş. 009 gibi)

***Gerçek Kişiler T.C. Kimlik Numarasını (Yabancılar varsa Yabancı Kimlik Numarasını) sol tarafa, Tüzel Kişiler ve Yabancı Kimlik Numarası olmayan yabancılar da Vergi Kimlik Numarasını sağ tarafa yazmalıdır.

****Vergi Dairesi kayıtlarında tescil tarihi, ikinci el araçlar için noter satış sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsatı üzerindeki tarihtir. Yeni araçlar için ise aracın trafiğe çıkış tarihidir.

Plakadan Borç Sorgulama İçin Lütfen Tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir