Plakadan Araç Sahibini Bulma

Tarafından   Mart 6, 2017

Plakadan Araç Sahibini Bulma

Plakadan araç sahibi bulunur mu? Plakadan sorgulamalar nasıl yapılır? Plaka sorgulaması ile aracın kime ait olduğunu öğrenebilir miyim? Plakadan araç sahibini nasıl bulurum? gibi sorularınızın yanıtlarının cevapları ayrıntılı olarak yazımızın devamında yer almaktadır.

Plakadan araç sahibi bulunur mu?

Plakadan aracın sahibini bulmak mümkün müdür? Devletin resmi sayfaları aracılığı ile plakadan isim bulmak pek mümkün değildir. Araç borç sorgulama, araç plaka sorgulama, Tramer hasar sorgulama, HGS sorgulama gibi sitelerden sadece araç bilgileri elde edilebilmektedir.

Ancak bunu bulmanın bir yolu vardır. Eğer size vurup kaçan aracın plakasını bir şekilde biliyorsanız, araç sahibine ulaşabilirsiniz. Bunu polis aracılığı ile yapmalısınız.

Emniyet Trafik Müdürlüklerine Şahsen Başvuru

Emniyet Trafik Şube  Müdürlüklerine şahsen yapılan başvuru işlemleri ile plaka sahibini öğrenmek mümkün. Bunu şu şekilde anlatalım. Diyelim ki aracınıza 34 ABC 123 plakalı araç sahibi vurup kaçtı. Sizin elinizde de bununla ilgili görüntüler var. (Çoğu yerde esnaf kameraları ve mobeseler var) Bununla birlikte Trafik Şube Müdürlüğüne giderek dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonraki kısım Emniyet ile ilgili bir kısımdır. Fakat yine de rica ederek bu kişinin telefon numarası ve kimlik bilgilerini elde etmek mümkün olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir