Otomotiv İhracatında İddialıyız!

Tarafından   Temmuz 16, 2017

Otomotiv İhracatında İddialıyız!

Otomotiv ihracatı artacak mı? Otomotiv ihracatı ne durumda? Otomotiv ihracatı, yurtdışına otomotiv satışları artacak mı? İşte merak edilenler yazımızın devamında.

Otomotiv İhracatı

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, yılın ilk yarısında toplam üretimin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 arttığını belirterek, bu başarının yıl sonuna yansımasının, 27 milyar doları aşan ihracat rakamı şeklinde hedeflendiğini bildirdi.

Kanca, Türk tedarik sanayi ve otomotiv sektörünün paydaşlarının beklentilerini karşılama noktasında istikrarlı ilerleyişini koruduğunu ifade etti.

“Bilindiği gibi geçen yıl bu dönemlerde, ülkemiz zor bir sınavdan geçti ve demokrasiye inanan Türk halkının, siyasi iradenin ve güvenlik güçlerimizin kararlı duruşu sayesinde bu zorlu dönemi atlattık. Ülkemiz, ekonomik olarak istikrarlı bir yapı içerisinde yoluna devam etmektedir. Geçen bir yılda Türk Otomotiv Ana Sanayii ve Tedarik Sanayii de küresel müşterilerine verdiği tüm sözleri, kesintiye uğramaksızın yerine getirerek güven tazeledi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir