Otomobillerin Paslanması Nasıl Önlenir?

Tarafından   Mart 26, 2017

Otomobillerin Paslanması Nasıl Önlenir?

Otomobiller de paslanabilir. Ancak bunun için oldukça bakımsız ve umursamaz olmak gerekmektedir. Otomobillerin paslanması önlenebilir peki bu nasıl yapılır?

Paslanma sorunuyla baş edebilmenin ilk yollarından biri aracınızı aldığınızda serviste yada sanayide pas önleme sitemini kullanmaktır. Kendimiz kontrol edeceksek ilk başta arcın en çok toz toprak su gibi etmenlere karşı karşıya kaldığı aracın alt kısmına bakmalıyız. aracın alt kısmında yalıtımında kabarmalar ya da farklı yerlerinde kabarmalar oluşuyorsa bu paslanmanın başlangıcıdır demektir. Bunu önlemek için aracın alt kısımlara sıklıkla yıkamalısınız. Bu işe yarayacaktır.

Genel olarak yıkama işlemini yaptıktan sonra kapı içlerini bagaj kapağının yakınlarını, yakıt dolum ağzının iç kısımları ve su tahliye deliklerini kurulamayı unutmayınız. Ayriyeten yıkama işlemini yaparken fırça yerine sünger ya da direk köpük ve tazyikli su kullanırsanız çizilmeleri engellediğiniz gibi o çiziklerden oluşacak paslanmaları da engellemiş olacaksınız. Kaporta üstünde oluşabilecek paslanmaları pasta cila attırarak engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir