Otomobillerin Arka Camları Neden Yarım Açılıyor?

Tarafından   Mayıs 15, 2017

Otomobillerin Arka Camları Neden Yarım Açılıyor?

Otomobillerin arka kapılarındaki camlar neden tam açılmıyor? Arka kapıdaki camların yarım açılmasının sebebi nedir? Arka camların yarım açılmasının sebebi aracın tasarımından mı, yoksa çocuk güvenliği için mi? İşte merak edilen sorunun yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır.

Arabaları dizayn eden mühendisler

bunu kullanıcıların çocuklarının arabadan sarkmamaları için tercih ettiklerini söylüyorlar. Hatta arka camların açılmaması için arabaya kilit dahi koyuyorlar.

Gerçek ise farklıdır. Performansı en yüksek arabayı yapabilmek için katlanılması gereken bir durumdur bu. Dikkat ederseniz orta ve küçük boy arabaların çoğunda arka tekerlekler arka kapılara çok yakındır. Bu nedenle ön ve arka kapıların şekilleri farklıdır.
Ön kapıda camın dibine kadar girmesi için yer varken arka kapılarda tekerleğin ve çamurluğunun konumlarından dolayı alt kısım daraldığından yer yoktur. Bu şekilden dolayı zaten arka kapıdan inmek de daha zordur. Cam, kapının düz devam eden kısmındaki yuvasına kadar inebilir, daha sonra gidebileceği bir yer yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir