Otomobillere Cam Filmi Uygulamaları İhtiyaç mı?

Tarafından   Nisan 8, 2017

Otomobillere Cam Filmi Uygulamaları İhtiyaç mı?

Otomobillerde siyah cam filmi uygulamaları yapılmalı mı? Cam filmleri görmeyi kısıtlıyor mu? Sürücünün görüş açısını cam filmleri engelliyor mu?

Cam filmleri ısı, ışık, UV ışınları filitrasyonu yapmak için kullanılan polietilen malzemeden yapılan kaplama malzemeleridir. Polietilen malzeme; dayanıklı olması ve ısıya maruz kaldığında gaz, duman, koku, vb. gibi etkileri olmadığı için sağlık açısından da zararsızdır. Kaliteli bir filmle kaplanmış cam, UV ışınlarını %90’a varan oranlarda azaltır. Işığı kırma özelliğinden dolayı araç içi ısısını da dengelemede yardımcı olur. Yazın serin, kışın ise daha sıcak bir iç ortam oluşturulmasında etkilidir. Isı ve UV ışınları geçirgenliği daha az olduğu için aracınızın döşemelerinin yumuşamasını ve solmasını engeller. Güneş ışığına karşı göz hassasiyeti olan sürücüler için daha konforlu bir sürüş sağlar. Fakat bu camların koyuluk oranını gösteren tonlarına dikkat edilmelidir. Aşırı koyu camlar gece yolculuğunda görüş mesafesini azaltacağı için ciddi kazalara davetiye çıkarmaktadır.

Cam filmi hırsızlıklara karşı da araç camlarında kullanılır. Kırılması durumunda film, camın hasarlanmasını ve dağılmasını geciktiriceği için hırsızların işini de zorlaştırır. Fakat ön camlarda kullanılan filmler de aynı etkiyi gösterdiği için, sürücünün başını cama vurması durumunda sürücünün cam içerisinde sıkışma tehlikesi vardır.

Cam filmler hem ihtiyaç hemde gösteriş yani modifiye için yapılan bir uygulamadır. Yeni üretilen araçlarda modifiye yani makyaj olgusu popülerliğini sürdürmektedir. Makyajlı otomobiller daha fazla satmakta ve tüketicinin ilgisini çekmektedir. Yeni üretilen otomobillerde arka camlar standart olarak siyah filmli gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir