Otomobillerde Konforu Arttıracak Yenilikler Nelerdir?

Tarafından   Nisan 9, 2017

Otomobillerde Konforu Arttıracak Yenilikler Nelerdir?

Gelişen teknoloji otomobillere de uygulanmaktadır. Dijital klimalar, büyük renkli ve navigasyonlu ekranlar, sunroof, yol bilgisayarı iyileştirmeleri ve daha fazlası.

Kararan dikiz aynasını söyleyebiliriz. Bu donanım seçeneği gece seyahatlerinde arkadan gelen ışığın gözümüzü almaması bakımından iyi bir donanım seçeneğidir.

Park sensörleri bu donanım aracımız park etmede bize çok yardımcı olacağından gerekli konfor donanımlarındandır.

Yağmur sensörü genel olarak ön camımızda ki bir sensör vasıtasıyla yağmurun yağmasıyla devreye giren ve yağmur ya da benzeri şeylerin yağdığında devreye giren ve şiddetine göre kendini belirleyen bir donanımdır.

Far sensörü hava karardığı zaman illa akşam olması gerekmiyor hava bulanık olur ya da tünele girdiğimizde devreye giren donanımdır.

Hız sabitleme hız sınırlama uzun yolculuklarda kullandığımız sabitleme sistemi ayarladığımız hızda gaza dokunmadan kullanılabilen bir donanımdır uzun ve düz yollarda çok ise yarayan bir donanım çeşididir. Sınırlama ise ayarladığınız hızı aşmamamız için yapılmış bir donanım çeşididir.

Far Yıkama, far kirlendiğinde otomotik olarak ön farlar su fışkıyesi ile yıkanır.

Kör Nokta Uyarı, aynalarda bulunur. Sensörler sayesinde geçiş yapacağınız şeritin uygun olup olmadığı bilgisini verir.

Ön ve Arka Kol dayama, arka klima: Öndeki ve arkadaki kolçaklar yol kalitesini ve konforunu oldukça arttırır. Ayıca ön kol dayamalığın arkasında ise arka koltuktakiler için klima bulunmaktadır.

Otomobil konfor sistemleri bununla sınırlı kalmayıp, bir çok özellik bulunmaktadır. Tabiki bu özellikler için ekstrsa para ödemeniz gerkemektedir.

Belli başlı lüks donanım çeşitleri yukarıdaki gibidir. Ama bunu tercih edecek sizsiniz size gerekli gördüklerinizi alıp diğer donanım çeşitlerinizi almamanız maddi olarak avantaj sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir