Otomobillerde Bulunması Zorunlu Ekipmanlar Nelerdir?

Tarafından   Temmuz 25, 2017

Otomobillerde Bulunması Zorunlu Ekipmanlar Nelerdir?

Otomobillerde bulunması zorunlu olan ekipmanlar nelerdir? Otomobillerde taşınması zorunlu olan ekipmanlar listesi yazımızın devamında yer almaktadır.

Araçta bulunması gereken ekipman ve evraklar:

Karayolları trafik kanununa göre her sürücü ve yaya trafik kurallarına uymak zorundadır. Bu kuralların başında da karayolları trafik kanununda belirtilmiş olan sürücülerin araçlarında zorunlu olarak bulundurmaları gereken malzemeler vardır.

1.İlk yardım çantası:

2.Yangın söndürme tüpü: Sizin aracınızda veya herhangi bir nedenden ötürü trafikte karşılaşacağınız yangına müdahale edebilmenizi sağlayacaktır.

3.Çekme Halatı:Aracınız veya diğer sürücülere yolda kalma durumunda olmazsa olmazlardandır.

4.Kriko ve bijon anahtarı: Teker değiştirme ekipmanlarıdır.

5.Takoz ve patinaj zinciri: Aracınızın özellikle yokuşta sabit kalmasını sağlamak için takoz son derece önemlidir.Patinaj zinciri de olumsuz hava şartlarında özellikle karlı ve buzlu yollarda yardımcı olmaktadır.

6.Reflektör: Trafikte durma veya duraklama anlarında aracınızla veya diğer araçla ilgilenirken fark edilmenizi sağlayarak güvenli alan oluşturmaya yardımcı unsurlardandır.

7.Bir adet stepne

8.Seyyar lamba ve ampul: Havanın karardığı durumlarda aracınızla ilgili bir işlem yağmanız gerektiğinde son derece işlevseldir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir