Otomobilin Performansı Nasıl Arttırılır?

Tarafından   Nisan 19, 2017

Otomobilin Performansı Nasıl Arttırılır?

Otomobilin performansı, daha da nasıl arttırılır? Otomobil verimli olarak nasıl kullanılabilir? Otomobil performansını arttırmanız için bazı ip uçları yazımızın devamında yer almaktadır.

Araçtan maksimum performans alabilmek için aracın tüm parça ve aksamlarının tam olması ve kusursuz çalışması gerekir. Yolda seyir halindeyken sorunun patlak vermesi sürüş güvenliğini tehlikeye atar.

Diğer temel parçaların kontrolünün yanında lastiklerin yol tutuşu, fren ve sürtünme mesafe ve katsayıları da incelenmeli gerekirse değiştirilmeli ya da hava basılmalıdır. Motor yağının kalitesine dikkat edilmelidir. Ayrıca yağ seviyesi kontrol edilmeli eksikse tamamlanmalıdır. Hava filtresinde tıkanma varsa temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Araç bakımına dair püf noktaları bilmemizde fayda vardır. Böylece arabanın performansını artırabiliriz.

Araç ömrünü uzatmak ve verimi yükseltmek için araca uygun yakıt kullanmak, uygun yağ kullanmak ve mevsime uygun lastik kullanmak bakım kadar önemlidir. Araç depoları belli aralıklarla temizlenmelidir. Yağ ve hava filtresi gibi parçalar temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Şanzıman yağı ise 2 yılda bir kez değiştirilmelidir. Fren hidroliği 1,5 senede bir değiştirilmelidir.

Araç performanısnı arttırmak için bakım ve ek modifiye parçaları kullanmak şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir