Otomobil Silecek Suyu Nasıl Değiştirilir?

Tarafından   Haziran 26, 2017

Otomobil Silecek Suyu Nasıl Değiştirilir?

Cam silme suyuna, nasıl su eklenir? Otomobil silecek suyuna su nereden eklenir? Otomobil silecekleri için hangi su kullanılmalıdır? İşte merak ettikleriniz yazımızın devamında.

Cam silecek suyu araçlardaki sarı kapaklı haznenin içine konulur. Bu haznenin ağzına kadar doldurulması özellikle kış ayları için önerilmez. Ağzına kadar doldurulan haznelerde aşırı soğuklarda donma sebebiyle genleşmeninde etkisiyle çatlama oluşabilmektedir. Bu haznenin fotoğrafı hemen aşağıda yer almaktadır.

Soğuk kış şartlarında cam suyu antifrizi, suyun donmasını engeller ve daha iyi performans alınmasını sağlar, her benzinciden özel antifrizli cam suyu temin edebilirsiniz.
Bir yanılgıyı düzeltelim zira saf su, adı üzerinde saflaştırılmış su olduğu için muhteviyatında kireç bulunmaz. En maliyetsiz saf su temiz bir kaba toplanmış yağmur suyudur.

Aşırı sıcak havalarda normal musluk suyu kullanılması durumunda  bildigimiz gibi turkiyedeki sular kireçlidir. Bu nedenle zamanla fıskiye hortumları sertleşecektir, içinde kireç oluşumu başlayacaktır, fıskiyelerin ucu kireç tutup tıkanma yapabilecek ve temizlemesi cam suyu koymuş kadar guzel olmayacaktır. Belki farkına varmayabilirsiniz  ama sileceklerinizdeki silgilerin kauçuklarıda sert su olan musluk suyundan daha cabuk eskiyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir