Otomobil Muayene Ücretleri Ne Kadar?

Tarafından   Nisan 30, 2017

Otomobil Muayene Ücretleri Ne Kadar?

Zorunlu otomobil muayene ücreti ne kadar? Otomobiller belli periyotlar ile muayeneye girmektedir.Bu muayeneler zorunludur. Yapılan muayenelerde araçların yeterlilik durumları değerlendirilir ve yeterliliği olanlar muayeneden geçer.

Araç Muayene ücretleri ne kadardır?

2017 yılı için 198,24 TL

Otomobil, minübüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt,yarı römork tüvturk muayene ücretleridir.

2017 yılı için 267,86 TL

Otobüs, kamyon, çekici ve tanker tüvturk araç muayene ücretleridir.

2017 yılı 101,48 TL Traktör (Römorklu veya römorksuz) ,Motosiklet ve  motorlu bisiklet tüvturk muayene fiyatlarıdır.

Araç muayene süresi ne kadar?

Muayene otomobillerde iki yılda bir yapılır. Lastik tekerli traktör ve bunların her türlü römorklarının muayenesi üç yılda bir  yapılır. İki veya üç tekerli araçların muayenesi ilk üç yaştan sonra ve devamında her iki yılda bir yapılır.Taksi, otobüs, kamyon gibi ticari araçların muayene süresi ilk bir yıl sonunda ve devamında her yıl yapılır.

Araç muayenesi nasıl yapılır?

Araç muayenesi TÜVTÜRK aracılığıyla yapılır. Randevu yöntemi ile çalışan bu kurumda sıra almak gerekir. Bunun için iki farklı yol vardır. TÜVTÜRK ücretsiz randevu hattı olan 0850 222 88 88 nolu telefondan veya www.tuvturk.com.tr adresinden araç muayene randevusu alınabilir.

Araç Muayene Süreci Nasıl İşler?

Aracın muayene istasyonunda randevu saatinde perona alınmadan önce ruhsat bilgileri kontrol edilir. Fren muayenesi yapılır. Ön ve arka aks kontrolleri yapılır. Lastik kontrolleri yapılır .  Sonrasında aracın aydınlatma sistemleri kontrol edilir. Aracın iç kontrolleri yapılır. Emniyet kemeri ve koltuk kontrolü yapılır. Uzun ve kısa far ayarları kontrol edilir. Bu işlemlerden sonra aracın raporu oluşturulur. Herhangi bir kusur varsa bilgilendirme yapılır. Bu işlemler tahmini olarak 10-15 dakika sürer. Eğer araç kusurlu bulunur ve muayeneyi geçemezse, muayeneyi geçememeye neden olan konunun tamir edilebilmesi için 1 aylık ek süre verilir. Bu süre zarfında ödenen harç yanmaz. Ancak 1 ay geçerse ya da  kontrolde araç muayeneyi geçemezse ikinci muayene için yeniden harç yatırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir