Otomobil Krom-Mat Kaplama Nasıl Yapılır?

Tarafından   Mart 29, 2017

Otomobil Krom-Mat Kaplama Nasıl Yapılır?

Araçların çizilmesini önlemek, boyanın eskimesini önlemek için bir çok önlem alınmaktadır. Bunlardan biriside krom kaplamalardır. Krom kaplamalar her ne kadar aracı korusa da muhteşem bir görüntü sunması ile ünlenmiştir. Krom-mat kaplamalar oldukça güzel görünmektedir.

Bu işlem sayesinde araçlar çok daha az hasar alıyor hem de araç daha güzel bir görüntüye kavuşuyor. Aracın dış yüzeyinin de parlak bir hale gelmesini sağlayan bu sistem en çok sahil kesiminde bulunan araçlara yaptırılması tavsiye ediliyor. Çünkü deniz havası ve tuzu aracın kaportasının çok daha kolay yıpranmasına neden oluyor. Bu etkiyi azaltmak adına bu tür işlemlere ihtiyaç duyulabiliyor.

Krom kaplama araçların çok şık bir görüntüye sahip olduğu için trafikte bu araçlar giderek artmaktadır. Üstelik araç krom kaplama fiyatları boyaya göre çok daha yüksek olmasına rağmen yine de sıklıkla tercih edilmektedir. Araç krom kaplama fiyatları, araca takılacak olan krom kaplamanın kalitesine göre de değişmektedir. Krom kaplamanın kalitesi arttıkça, dayanıklılığı ve ömrü de uzayacaktır. Araç krom kaplama fiyatları kalitenin yanında arabanın modeline göre de büyük bir değişiklik yaşamaktadır. Bazı araçlarda krom kaplama yapmak çok daha zorlu olduğu için bunlarda çok daha fazla işçilik vardır. Doğal olarak da bu araçlarda krom kaplama fiyatları artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir