Otomobil Kiralarken Nelere Dikkat Edilir?

Tarafından   Mart 31, 2017

Otomobil Kiralarken Nelere Dikkat Edilir?

Otomobil kiralama şirketleri arttı ve günlük araç kiralamalar gün geçtikte artmakta. Ancak bu günlük kiralamalarda azda olsa riskler olmaktadır. Kaza olma riski yada hasarlı olabilen dikkatten kaça araç alma durumları gibi. Buna oldukça dikkat edilmelidir.

Otomobili teslim alırken iyice kontrol edip öyle almamız gerekiyor. Hasarı, çiziği yani teslim ederken bu önceden vardı diyebileceğiniz hususlara dikkat edin. Hiçbir zaman boş senede imza atmayın. İyice okuyun ve öyle imzalayın. Kaza yapma durumunda kaskosu olduğu için hasarı siz ödemiyorsunuz fakat aracın serviste kaldığı süre zarfında günlük zararını siz karşılıyorsunuz. O yüzden onun bilincinde hareket edin. Eğer aracınız rent a car kaskosuna sahip ise serviste yattığı parayı da ödeme durumunuz ortadan kalkıyor.

 

Arabanın rutin kontrollerinin yapılıp yapılmadığını mutlaka sorun ve kontrol edin. Tekerlek durumuna dikkat etmeyi de unutmayın. Kiralayacağınız aracın 3 yıldan büyük olmamasına dikkat edin. Çünkü bu araçlar birim zamanda çok yol aldıkları için normal arabalara göre daha az ömürleri oluyor. Mutlaka firmadan yazılı bir sözleşme isteyin, sözlü ifadelere itibar etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir