Otomobil Hırsız Çetesi Çökertildi!

Tarafından   Nisan 6, 2017

Otomobil Hırsız Çetesi Çökertildi!

İstanbulda faaliyet gösteren otomobil hırsızlığı yapan bu çete çökertildi. Hırsızların taktikleri neler? Çete nasıl çökertildi işte tüm detaylar yazımızın devamında.

Çaldıkları otomobillerin, motor ve şase numaralarını değiştirerek satan 10 kişilik bir şebeke yakalandı. Şüphelilerin gece sokak aralarında dolaşarak çalacakları araçlara çarpıp maddi hasar verdikleri, daha sonra camlarına  “Çok özür dilerim Tanıdığım bir tamirci var. Ben yaptırırım”  yazan kart bıraktıkları öğrenildi. Araç sahibinin kendilerini aramasının ardından şüpheliler, tamir için anlaştıkları kaportacıda aracın yedek kontak anahtarını yaptırdıkları, birkaç gün sonra da otomobili çaldıkları öğrenildi.

6 AY TAKİP EDİLDİ 6 İLDE OPERASYON YAPTI
İstanbul, Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyonda çaldıkları araçların motor ve şase numaralarını değiştirerek sattıkları öğrenilen bir şebekeye karşı operasyon başlatıldı. Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, İstanbul, Kocaeli, Sinop, Çanakkale, Ağrı ve Konya illerinde daha önceden tespit edilen 28 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonlarda liderliğini Erdal E.’nin yaptığı 10 kişi gözaltına alındı.
40 OTOMOBİL ÇALMIŞLAR
Şüphelilerin yeniden tamirhanelere götürdükleri otomobillerin motor ve şase numaralarını değiştirerek sattıkları öğrenildi. Şüphelilerin bu yöntemi kullanarak yaklaşık bir yılda farklı marka ve modelde 40 farklı aracı çaldıkları tespit edildi. Şüphelilerin çaldıkları otomobiller bulunarak gerçek sahiplerine teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir