Otomobil Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tarafından   Mayıs 7, 2017

Otomobil Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Otomobil hasar kaydı sorgulanır mı? İkinci el otomobil alacaklar hasar kaydı sorgulaması oldukça önemlidir. Otomobil hasar kaydı sorgulama işlemi nereden yapılır? İşte detaylar yazımızın devamında.

Otomobil hasar kayıt sorgulaması, otomobilin kazası ancak kayıt altına alındığı durumlarda gözükebilir. Otomobil sahibi aracın kaskosu bozulmasın diye, kazasını kayıtlara aldırmadıysa bu gözükmeyecektir. Bu durumda otomobilin hasarlı olup olmadığını iyi bir oto ustasına göstererek anlayabilirsiniz.

SMS İle Hasar Sorgulama:

Turkcell, AVEA veya Vodafone GSM operatörlerinden hangisini kullanmakta olduğunuz farketmeksizin 5664’e kısa mesaj atarak hasar kaydınızı sorgulayabilirsiniz.

5664 sorgulama hizmeti ücretli bir hizmet olup, tüm operatörler için hizmet ücretleri aşağıdaki şekildedir;

Hasar 4.00 TL

Araç Detay 4.00 TL

Parça Detay 4.00 TL

Tutanak 4.00 TLTrafik 4.00 TL

Kasko 4.00 TL

Mağdur 4.00 TL

Araçların tramer kayıtlarına ulaşmak isteyen kişilerin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan SMS servisinden yararlanması ve araç tramer kaydı sorgulama yapması gerekmektedir. Araç tramer kaydı sorgulama işlemlerinde araçların tüm kaza bilgilerine erişim sağlanacağı için kolay bir şekilde kaza açısından bilgi sahibi olunacaktır. Sizler de alacağınız bir araç için ya da aracınızın önceki yıllardaki kaz durumunu öğrenmek için araç tramer kaydı sorgulama yapabilir ve kısa süre içerisinde bilgi alabilirsiniz.

Hasar sorgulama SBM tramer sorgulama ile yapılabildiği gibi 5664 aracılığı ile yapılabilmektedir. Kaza raporlarının kayıt altına alınmış olduğu tüm hasarlar bu sistem üzerinden kolaylıkla görülebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir