Otomobil Alırken Bunlara Dikkat Edin

Tarafından   Haziran 30, 2017

Otomobil Alırken Bunlara Dikkat Edin

Otomobil alırken dikkat edeceğiniz önemli noktalar bulunmaktadır. Bu önemli noktalara dair önemli ayrıntılar yazımızın devamında.

Otomobilin hiçbir kazası olmadığını söyleyen satıcıya itibar etmeyin ve aracı güvenli bir tamirciye götürüp aracın hasarlarını detaylıca öğrenin. Alacağınız otomobil için ufak bir miktarda bir tamir masrafı vermek kafanızdaki soruları rahatlatacaktır. Ruhsatta bulunan motor ve şase numaralarının birbiri ile aynı olup olmadığına bakın. Alacağınız otomobilin çalıntı olup olmadığını böyle öğrenebilirsiniz.

İpotekli veya hacizlik bir otomobil almamaya özen gösterin. Bunun için aracı çeşitli devlet dairelerinde soruşturun. Aracı hava koşullarının iyi bir günde test edin. Aracın nasıl olduğunu ancak böyle anlayabilirsiniz.

Otomobilin lastiklerini kontrol edin ve tümünün aynı marka olmasına özen gösterin. Bu daha sonra başınıza dert açabilir.

Otomobilin motoruna bir göz atın. Kaputtaki kablo sistemlerini inceleyin ve yağ buluntusu olup olmadığını kontrol edin. Direksiyonun hareketleri, motor kayışları, aynalar gibi detayları asla atlamayın! Sonrasında size masraf çıkarabilir.

Araçtan gelebilecek olan farklı seslere kulak verin. Otomobilin hareket halindeyken sarsılması da sizin için iyi bir gelişme olmayacaktır.

Aracın sicil kaydını inceleyin ve daha önce kaza yapmamış olmasına özen gösterin. Plaka içinde aynı araştırmayı yapmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir