Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Tarafından   Mayıs 30, 2017

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Oto ekspertiz’de nelere dikkat edilir? Oto ekspertiz nasıl yapılır? Oto ekspertiz işlemleri nelerdir? İşte merak edilenler yazımızın devamında.

Fren test süspansiyon test yanal kayma dyno test ve diagnostic test olarak sıralayabiliriz. Fren test makinesi ile aracın 4 tekerleğinin de sıkma gücü test edilir. Bu testin sonucu bilgisayar çıktısı ile rapor edilir. Sonrasında süspansiyon test ile aracın amortisörlerine bakılır. Patlak mı diye kontrol edilir. Ve bilgisayar çıktısı ile alıcıya bilgi verilir. Diagnostic adında bir bilgisayar sistemli arıza tespit cihazı ile aracın beynine bağlanarak araç beyninde olabilecek bir hata kodu var mı yok mu kontrol edilir.

Bir diğer husus ise kaporta boya kontrolleri. Bu kontrolleri el ve göz ile değil teknoloji ile kontrol ediyoruz. Teknoloji ve ustalığın bir arada olduğu ekspertiz servislerinde çalışanların hepsinin sektörü otomotiv. Aracın o anki durumunu bilgisayarlı sistemler ile rapor eden ve raporun altına kaşesini imzasını basan oto ekspertiz servisleri garantili olarak oto ekspertiz raporu düzenliyor. Servise giden müşteri ‘kara düzen bir kontrol ile karşılaşıyor. Ve garantili olarak kaşeli bir evrak alamıyor. Sonrasında sanayiye yönelen alıcı arada da gönül rahatlığı ile aracını kontrol ettiremiyor. Oysa ki yeşil oto ekspertiz de almak istediğiniz aracın bütün kontrolleri a dan z ye yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir