MTV Ödemesi Gecikme Cezası Ne Kadar?

Tarafından   Mart 14, 2017

MTV Ödemesi Gecikme Cezası Ne Kadar?

MTV gecikme cezası ne kadar? MTV ödemedim cezası var mı? Motorlu taşıtlar vergisi cezası ne kadar? gibi soruların yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır. Ayrıca MTV nasıl ödeyeceğinizin ayrıntıları da yazımızın içinde yer almaktadır.

Motorlu taşıtlar verginizi Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesi üzerinden ödeyebilirsiniz. İnternet üzerinden kredi kartı ile ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

MTV Ödeme için linki için TIKLAYINIZ. Linke tıkaldıktan sonra Plaka, TC Kimlik No ve Tescil tarihi bilgileri girilerek giriş yapılır ve motorlu taşıtlar vergisi ödeme işlemi kredi kartı ile yapılır. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri iki taksit halinde yapılabilmektedir. Aksi resmi makamlarca belirtilmedikçe 2017 yılı için İlk Taksit ödeme son günü 31 Ocak 2017 ikinci taksit  ödeme son günü 31 Temmuz 2017 olmaktadır.

Gecikme Cezası

MTV ( Motorlu Taşıtlar Vergisi ) Gecikme Cezası Hesaplamasında 2016 yılı için aylık % 1,4 gecikme faizi uygulanmaktadır.

Sizler fikir vermesi açısından örnek ile açıklamak gerekirse; 2017 yılı için 1-3 yaş arası ve 1301-1600cc motor hacmine sahip araçlar için MTV Sorgulama (MTV Hesaplama) yapıldığında MTV Yıllık 997 TL olup, 6 aylık 498,50 TL dir. 6 aylık MTV tutarının 1 aylık gecikme faizi  yaklaşık 7 TL olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir