MTV – Motorlu Taşıtlar Vergisi Temmuz 2. Taksit Sorgulama-Ödeme

Tarafından   Haziran 16, 2017

MTV – Motorlu Taşıtlar Vergisi Temmuz 2. Taksit Ödeme

MTV ikinci taksit ödemeleri başlıyor. Motorlu taşıtlar vergisi 2. taksit ödemeleri nasıl yapılır?  MTV temmuz ikinci ödemeleri başlıyor. MTV ikinci taksit öde. MTV ikinci taksit ödemeleri nereden yapılır? MTV 2. taksit ödeme. MTV ödeme işlemleri. Tüm bu soruların yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır.

MTV İlk taksiti Ocak ayında yatırılan Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci taksit ödemeleri 1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında yapılması gerekiyor.

Nasıl Hesaplanıyor?

Araç sahiplerinin her yıl ödemesi gereken MTV- Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı Karayolları Trafik Kanunu gereğince belirleniyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin hesaplanmasında aracın türü, yaşı ve motor hacmi önem taşımakta. Aracın otomobil, kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs, panelvan olmasına göre ödenecek vergi tutarı değişiklik gösterebilir.

MTV- Motorlu Taşıtlar Vergisi otomobil ve motosikletlerin yaşı ve silindir hacmine göre, otobüslerin yaşı ve oturma kapasitesine göre belirlenir. Kamyon ve kamyonetlerde ise aracın yaşının yanı sıra azami toplam ağırlığı göz önünde bulundurularak MTV tutarı hesaplanmakta.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama-Hesaplama-ödeme işlemlerinizi yapmak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir