MTV 2. Taksit 2017 Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Tarafından   Mayıs 6, 2017

MTV 2. Taksit 2017 Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

MTV 2. taksit ödemeleri ne zaman yatırılacak. MTV 2. taksitler ne zaman başlıyor? MTV ödemeleri yılda iki kerede alınmaktadır. MTV ödemeleri ikiye bölünmektedir. Bunlar yılın başında ve ortasında olmak üzere iki kerede alınmaktadır.

MTV 2. Taksit Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?

MTV 2. taksit ödemeleri 2017 Temmuz ayında başlamaktadır. Temmuz ayı boyunca MTV ödemelerinizi yatırabilirsiniz. Ancak temmuz ayı sonrasında yatırmak isterseniz cezalı yatırım gerçekleştirirsiniz. Bu yüzden MTV ödemelerini geciktirmemelisiniz.

Peki MTV 2. taksitleri nasıl yatırılır?

İnternet üzerinden MTV 2. taksitleri yatırılır mı? MTV 2. taksitleri bankalar aracılığı ile mi yatırılacak? Gibi sorularınızın yanıtları da yazımızda mevcut. MTV ödeme ve sorgulama işlemlerinizin tamamını Gelir İdaresi Başkanlığının WEB sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Hemen aşağıdaki link ile Gelir İdaresi Başkanlığı MTV ödeme sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

MTV Ödeme İşlemleri Öğrenme Ve Sorgulama İçin Tıklayın!

MTV Nedir?

Açılımı “Motorlu Taşıtlar Vergisidir“.

Motorlu taşıtlar vergisi, Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafik şube veya bürolarına kayıt ve tescil edilmiş bulunan motorlu kara taşıtları; Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne kayıt ve tescil edilmiş olan uçak ve helikopterler, liman veya belediye siciline kayıt ve tescil edilmiş olan motorlu deniz taşıtlarının tabi olduğu vergilendirmedir.

Hangi Araçlar MTV Ödemesine Dahildir?

Otomobil, motosiklet, minibüs, otobüs, kaptıkaçtı, arazi taşıtları, panel van, motorlu karavan, kamyonet, kamyon, çekici gibi motorlu taşıtlar MTV ödemek zorundadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir