Motosikletlerde Elektrikleniyor

Tarafından   Haziran 19, 2017

Motosikletlerde Elektrikleniyor

İki yada üç hatta dört tekerleklisi bile var. Motosikletler de otomobiller gibi elektrikleniyor. Günümüzde yaygınca kullanılan elektrikli bisikletler mevcut. Ancak bu bisikletler yüksek performanslar ve kalite vaad edemiyor. Üstelik çok ta uzun sarj ömürleri yok. Ancak yeni teknoloji ile motosikletler de elektrikleniyor.

İtalya’da düzenlenen Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017 kapsamında sahne alan Alman devinin motosiklet birimi BMW Motorrad, Link adında sıfır emisyonlu bir scooter konseptiyle karşımıza çıktı. “Geleceğin motosikleti” kavramına yeni bir açılım getirmeyi amaçlayan konsept, günümüz ihtiyaçlarını da göz önüne alarak, şehirli insan için ideal bir ulaşım aracı hedefiyle yola çıkıyor.

Teknik verileri paylaşılmayan scooter’da daha ziyade tasarım ve fonksiyonellik üzerinde duruluyor. Link bu anlamda sürücünün farklı ihtiyaçlarına cevap verecek farklı özelliklere sahip. Sürüş konforu için ayarlanabilir sele ve gidon tasarımı bunların başında geliyor. Bagaj tasarımında da yenilikçi bir anlayışla gelen BMW Motorrad, selenin hemen altında kask vb. eşyaların konulabileceği sürgülü bir depolama kısmı geliştirmiş. Elektrik motorunun sele altında yer alacağı düşünülürken, pil ünitesi ise arka tarafta olacak şekilde tasarlanmış.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir