Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Ödenecek?

Tarafından   Mayıs 1, 2017

Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Ödenecek?

Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri nasıl yapılır? Her araç sahibinin yılda iki defa olmak üzere ödediği vergidir. Bu vergi MTV olarak bilinmektedir. Motorlu taşıtlar vergisi fiyatları aracın motor hacmine ve yaşına göre değişmektedir. MTV ödemelerinizi hesaplayabilirsiniz.

Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri nereden yapılacak? MTV ödemeleri kredi kartı ile yapılabiliyor mu? Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri ile ilgili merak ettikleriniz yazımızın devamında.

Ödemeler, anlaşmalı bankaların kredi kartı ile www.gib.gov.tr üzerinden, bu bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak yapılabilecek.

Motorlu Taşıtlar vergisi peşin olarak ödenebileceği gibi kredi kartları ile taksitli şekilde de ödene bilmektedir.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ NASIL HESAPLANIR?

MTV, 1/1/2010 tarihinden itibaren motorlu taşıtların vergilendirilmesine ilişkin, 197 sayılı Kanunun 5 ve 6 ncı maddelerinde belirtilen (I), (II) ve (IV) sayılı tarifelere göre hesaplanır.

MTV (MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ) HESAPLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

MTV Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda, Motorlu Taşıt Vergisi mükellefleri 2017 yılının ilk taksit ödemeleri, kredi kartı ile Gelir İdaresi Başkanlığı www.gib.gov.tr adresinden, anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya kayıtlı olunan vergi dairesi ya da diğer vergi dairelerinden yapabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir