Motorlu Taşıtlar Vergisi İkinci Taksit Ödemeleri

Tarafından   Nisan 11, 2017

Motorlu Taşıtlar Vergisi İkinci Taksit Ödemeleri

Motorlu taşıtlar vergisi ikinci taksit ödemeleri nasıl yapılır? İkinci ödemelerin son tarihi ne zamandır? MTV ikinci ödemeleri ne zaman başlıyor? MTV ikinci taksit ödemem ne kadar? gibi sorularınızın yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır.

MTV Ödemeleri Hangi Tarihte?

Plaka, TC Kimlik No ve Tescil tarihi bilgileri girilerek giriş yapılır ve motorlu taşıtlar vergisi ödeme işlemi kredi kartı ile yapılır. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri iki taksit halinde yapılabilmektedir. Aksi resmi makamlarca belirtilmedikçe 2017 yılı için ilk taksit ödeme son günü 31 Ocak 2017 ikinci taksit  ödeme son günü 31 Temmuz 2017 olmaktadır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Motorlu taşıtlar vergisi sorgulama işleminizi yazımızın devamındaki linke tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemleri için karşınıza açılan pencereden, hangi sorgulamayı yapacaksınız seçin ve sizden istenilen bilgileri girdiğiniz takdire sorgulama işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Sorgulama işleminiz için tıklayınız.

MTV Ödemeleri Gecikirse Cezası Var Mı?

MTV ( Motorlu Taşıtlar Vergisi ) Gecikme Cezası Hesaplamasında 2017 yılı için gecikme faizi uygulanmaktadır.

Bir örnek ile açıklamak gerekirse; 1-3 yaş arası ve 0-1300cc motor hacmine sahip araçlar için MTV Sorgulama (MTV Hesaplama) yapıldığında MTV Yıllık 623 TL olup, 6 aylık 311,50 TL dir. 6 aylık MTV tutarının 1 aylık gecikme faizi  4,37 TL olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir