Motorlu Taşıtlar Vergisi 2017 2. Taksit Ödemeleri

Tarafından   Mayıs 2, 2017

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2017 2. Taksit Ödemeleri

Motorlu taşıtlar vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman başlıyor? MTV ödemeleri nasıl yapılacak? Motorlu taşıtlar vergisi yılda iki kere olmak üzere araç sürücülerinden alınan vergidir. Bu vergi aracın motor hacmine ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. Aracın yaşı genç ve motor hacmi yüksek ise verilecek olan vergide haliyle artacaktır. Ancak durumlar tam tersi ise verilecek olan vergi ücreti düşecektir. Peki MTV 2. taksit ödemeleri ne zaman ve nasıl yapılacak?

Araç sahiplerinin her yıl ödemesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı Karayolları Trafik Kanunu gereğince belirleniyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin hesaplanmasında aracın türü, yaşı ve motor hacmi önem taşımakta. Aracın otomobil, kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs, panelvan olmasına göre ödenecek vergi tutarı değişiklik gösterebilir.

Ne Zaman Ödenecek?

Ödemeyi geciktirmeniz halinde priminize her ay gecikme zammı ekleneceğinden Temmuz ayı bitmeden Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarınızın ikinci taksitini yatırmayı unutmayın. Ödemeyi yapmadığınızda öncelikle Maliye Bakanlığı’ndan uyarı alırsınız. Ödemeyi geciktirir, uzun süre yapmazsanız, bu durumda bakanlık banka hesaplarınıza el koyarak Motorlu Taşıtlar Vergisi bedelini hesabınızdan tahsil eder. Hatta ileri boyutlarda daha da kötüsü aracınız bile bağlanabilir. Bu tür sorunlar nedeniyle canınız sıkılsın istemiyorsanız, aracınızın vergisini zamanında yatırmalısınız.

MTV Ödeme İşlemleri Öğrenme Ve Sorgulama İçin Tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir