Motorlu Taşıtlar Vergimi Ödemezsem Ne Olur?

Tarafından   Nisan 26, 2017

Motorlu Taşıtlar Vergimi Ödemezsem Ne Olur?

Motorlu taşıtlar vergisi yılda iki kere olmak üzere her araçtan alınan vergidir. Bu verginin miktarı araçların motor hacimlerine ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. Araç sahipleri motorlu taşıtlar vergisini ödemezse ne olur? Yada araç sahibi mtv ödemesini geç yaparsa ne olur? İşte merak edilenler yazımızın devamında.

MTV Gecikirse Ne Olur?

Öncelikle zamanlama ve zamanında ödeme ile ilgili sorunları olanlardan başlayalım: MTV gecikirse ne olur? Bildiğiniz gibi her yılın ocak ve temmuz aylarında iki taksit olarak söz konusu ayların sonuna kadar ödemelerin yapılması gerekiyor. Ödemeleri geciktirenler ya da unutanlar için, gecikmeli olarak yapılacak ödemelerde cezalar uygulanıyor. Söz konusu cezalı ödemeler bağlı olunan il ya da ilçe vergi dairesine veya anlaşmalı bankalara yapılabiliyor.
Diyelim ki o yılın ilk taksidini ödemeden ikinci taksit dönemi geldi. O zaman yılın ilk taksiti, geçmiş dönemlere dair ödenmemiş borçlar varsa tamamen, hepsi birden tahsis edilir.

MTV Ödenmezse Ne Olur?

Diyelim ki gecikmeli değil, fakat hiç MTV ödenmezse ne olur? Bu durumda öncelikle Maliye Bakanlığı ‘ndan ihtar gelir. Ardından ödeme yapılmamaya devam edilirse, banka hesaplarına haciz konularak yapılmayan ödemeler hesaptan tahsis edilir.

MTV Sorgulama Borç Hesaplamak ve Ödemek için Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir