Lüks Otomobilden Taksi Olur Mu?

Tarafından   Mayıs 28, 2017

Lüks Otomobilden Taksi Olur Mu?

Lüks otomobilden Taksi yapılır mı diye sorulurdu. Evet oldu. Lüks otomobil ülkemizde taksi olarak kullanılıyor. Peki hangi araba taksi olarak kullanılıyor? Kim neden lüks otomobili taksi yaptı? İşte merak edilenler yazımızın devamında.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir yıldır taksicilik yapan ve piyasa değeri yaklaşık 200 bin TL olan otomobilini taksiye çeviren Alper Gümüş, müşterilerin ilgisiyle karşılaşıyor. Gebze’de bulunan bir alışveriş merkezindeki taksi durağında hizmet veren Gümüş, lüks aracını müşterilerinin daha rahat daha kaliteli daha konforlu daha güvenilir bir yolculuk yapması için aldığını söyledi.

200 Binlik Araç 140 Bin tl’ye Aldım

“Devletin bize sağladığı ÖTV indirimi ile 140 bin TL’ye aldık aracı”

Taksiciliğin kendisi ile özdeşleşen bir meslek olduğunu belirten Alper Gümüş, “Bir yıldır taksicilik yapıyorum. Ankara’da yaşıyordum. Ankara’dan döndükten sonra bu işe başlamama bir arkadaşım vesile oldu. Önce yardım etme amaçlı başladım. Daha sonra kendi mesleğim olarak görüp işin içine tamamıyla girdim. Artık taksicilik benim bir mesleğim. Kendimle özdeşleştirdiğim bir meslek. Ondan dolayı daha rahat daha kaliteli daha konforlu daha güvenilir bir hizmet sunmak için bu aracı aldım. Devletimizin bize sağlamış olduğu ÖTV indirimi sayesinde yüzde 60 indirimli aldık arabayı. Aracın fiyatı yaklaşık 200 bin TL idi. Devletin bize sağladığı ÖTV indirimi ile 140 bin TL’ye aldık aracı” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir