LPG’li Otomobillerden Gelen Ses Ne?

Tarafından   Temmuz 6, 2017

LPG’li Otomobillerden Gelen Ses Ne?

LPG’li otomobillerden patlama sesi geliyorsa sebebi nedir? LPG yakıt kullanan otomobillerin çıkardıkları sesler ne anlama geliyor? İşte bilinmesi gerekenler yazımızın devamında.

Araçtan Patlama Sesi Neden Gelir?

İlk olarak yakıt sistemi çok noktalı enjeksiyon sistemli olan araçlara eski tip lpg takılmışsa sistem silindirlere gaz gönderdiğinde silindirin çalışmadığı zaman manifoldda patlama meydana gelebilir. Yakıt sistemi çok noktalı enejeksiyon sistemli olan araçlara eski tip lpg takılması motora zarar verebilir. Özellikle eski model enjeksiyonlu araçlara daha uygun maliyetli olması adına eski tip lpgler takılabiliyor. Bu ilerde size daha fazla maliyetlere neden olabilir. Bu nedenle işin ehli bir lpg servisine gidip lpg kitinizi değiştirmelisiniz.

Buji, buji kablosu, ateşleme bobini veya distribütor kapağı gibi ateşleme sisteminde bulunan parçaların arızalanması sonucu aracınızda ani patlama sesleri gelebilir.
 Lpg beyninde olaşabilecek herhangi bir arızada motora giden yakıtı beyin ayarlayamaz ve fazla yakıt gittiğinde araç boğulur ve patlama sesi meydana geleblir.
Lpg ayarı düzgün yapılmamışşsa motora giden hava miktarı yeterli derecede olmaz bu dıurumda araçta ani  patlama sesleri meydana getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir