LPG Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır? Ruhsata LPG İşlettirme

Tarafından   Mart 17, 2017

LPG Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır? Ruhsata LPG İşlettirme

Araçlarına LPG taktıran araç sahipleri, bunu ruhsata işletmesi gerekmektedir. Resmi olarak yapılması gereken bu uygulamanın tescil edilmesi lazım. Peki ruhsata işletme işlemi nasıl yapılıyor?

İlk olarak lpg takıldıktan sonra taktırdığınız işletmeden plan proje ve faturasını mutlaka alın çünkü bu belgeler ruhsata işletmede size gerekecek. Daha sonra aldığınız belgeleri 1 ay içerisinde ruhsata işletmeniz gerekiyor. Eğer işletemezseniz ceza işlemi uygulanır o yüzden dikkat etmek gerekiyor. Dikkat edeceğiniz bir başka husus ise lpgyi hangi il taktırdıysanız orada işletebiliyorsunuz.

Devamında makine mühendisleri odasının istasyonlarına gidip sızdırmazlık belgesi alıyorsunuz. Bununda fiyatı yaklaşık 35-40 Tl. Araç Muayesini için Ek-1 Formu doldurmanız gerekiyor. Daha sonra bu belgelerle birlikte muayene istasyonuna giderek aracın muayenesini yaptırabilirsiniz. Yapacağınız en son işlem trafik tescil şubesine gidip bundan önceki belgeleri teslim ediyorsunuz. Bu aşamaların toplam ücreti 300-350 Tl arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir