Kuş Pislikleri Arabadan Nasıl Temizlenir?

Tarafından   Temmuz 2, 2017

Kuş Pislikleri Arabadan Nasıl Temizlenir?

Kuş pislikleri arabanın camında, kaporta boyasına genelde inatçı kir oluşturmaktadır. Bu kirler silecekler ile yada su püskürtmeyle çıkmıyor. Peki ne yapmalı?

En etkili yöntem kuş pisliğine mağdur kalan bölgenin en hızlı şekilde temizlenmesidir. Çünkü kaportamızda kurumaya bırakılan kuş pislikleri geçen her gün içerisinde kaportamıza ve boyamıza çok zarar verecektir.

Kuş pislikleri bilindiklerin dışında sadece katı dışkıları değildir, kuşlarda idrarlarını yapmak için başka bir bölgeleri olmadığı için katı ve sıvı dışkılarını birlikte yaparlar. O yüzdendir ki kuş pisliği arabamızın kaporta ve boyasını tahrip edecek kadar asit içermektedir.
Her kuşun dışkısı asidik özelliklere sahip değildir ama hangi kuşun pislediğini anlamak bizler için çok kolay olmayacağı için her dışkıyı asidik dışkı sayıp o kadar ciddiye almalıyız.

Kuşların dışkılarının asidik özellikte oldukları için yaz aylarında arabalarımızın başlarına dert olurlar. Sıcak hava ve güneş ışınları tarafından reaksiyon yaratılan kuş dışkıları arabamızı korumak için sürülmüş olan vernik tabakasına zarar vermeye başlayacaktır. Kuş pisliğin verdiği zarar vernik tabakası ile kalmayıp bir alt katmanı olan renkli tabakaya zarar verecektir. Uzun süre yaklaşık 2 , 3 hafta kuş dışkısına mağdur kalan arabamızı yıkamacıya götürüp veya kendiniz yıkadığınızda kuş pisliklerin altından çıkan sürpriz sizi hiç şaşırtmasın. Arabanız küçük bir kuş dışkısı yüzünden size boya masrafı açmıştır.
Kuş dışkısı boya tabakasını çatlatmış hatta metal bölgesinde bile pürüzlü bölge oluşturmuş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir