Kurban Bayramı Öncesi Servisler Doldu Taştı

Tarafından   Ağustos 25, 2017

Kurban Bayramı Öncesi Servisler Doldu Taştı

Tatilin uzatılması ile uzun yola çıkacak vatandaş sayısı arttı. Seyahat yapmak isteyenler öncesinde servise koştu. Araç bakımlarını yaptırmak için binlerce kişi servislere akın etti. Servisler yoğunlukta dolayı doldu taştı.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte oto saniyelerde de yoğunluk gittikçe arttı. Maslak Atatürk Oto Sanayi yetkili servislerde hınca hınç kuyruklar oluşurken, servis yetkilileri geçen seneye göre şuan ki araç bakımına gelen müşteri sayısının yüzde 15 oranında arttığını belirtti.

 

OTO SANAYİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte şehirler arası yolculuklarda bir hayli fazlalaştı. Tabi bu durum oto tamircilerinin ve yetkili servislerin yüzünü güldürdü. Vatandaşlar uzun yola çıkmadan önce araç bakımlarını yaptırıp bu şekilde seyahat ediyor. Uzun yola çıkarken dikkat edilmesi gereken en önemli dört maddenin başında “lastik bakımı” geliyor. Servis yetkilileri yola çıkmadan önce mutlaka sürücülerin lastikleri kontol etmesi gerektiğini ve hava basıncına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

UZUN YOLDA BAKIM ŞART

Sanayide aracını bakım için getiren Ebru Uluyazı ise yetkili servisi tercih etmesinin sebebini herşeyin orijinalinin takıldığını söylüyor. Uluyazı konuşmasında “Yarın Edirne’ye tatile gidiyorum. Yola çıkmadan önce aracımın güvenliğinden emin olmak için bakımını yaptırmaya geldim. 200-300 TL pahalıya bile olsa içimin rahat etmesi için bakımı tam olarak yaptıracağım” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir