Kullanışsız Otomobil Özellikleri Neler?

Tarafından   Temmuz 1, 2017

Kullanışsız Otomobil Özellikleri Neler?

Kullanmak için ya da cazip olması için bir çok özellik eklenen otomobil özelliklerinin bazıları düzgün çalışmayabiliyor. Yada bu özellikler işe yaramıyor. Kullanıcıları bu özellikleri kullanmıyor ya da kullanışsız buluyor. Peki nedir bu özellikler?

Direksyiondan Vites

Direksiyondan kumandalı vites Teoride manuel olarak vites değiştirme yeteneği daha cazipken, direksiyondan vites değiştirmek ise biraz daha basite kaçıyor. Günümüzde yoğun trafikte manuel olarak vites değiştirmeyi zahmetli bir iş olarak görüyor. Bazı lüks ve üst düzey otomobillerde bu sistem oldukça iyi sonuçlar verirken bazı modellerde vites küçültme veya büyültmelerde sıkıntı yaşanabiliyor. Özellikle virajlı yollarda veya sıkışık trafikte bu sistemin oldukça kullanışsız olduğu hissedilebiliyor.

Yağmur Sensörlü Silecek

Yağmura duyarlı otomatik silecekler Otomatik çalışma sistemi devredeyken gereksiz zamanlarda sileceklerinizin çalıştığını, ihtiyaç duyduğunuz zamanda ise sistemin geç devreye girmesinden şikayet edebiliyorsunuz.

Yakınlaşma Sensörü

Yaklaşma ikaz sistemi Bu sistemde sensörler araca yaklaşan bir nesneyi tespit ediyor ve sürücüyü sesli bir şekilde uyarıyor. Ancak bu uyarı tonları kapı açık, emniyet kemeri açık ve hatta yakıt ikaz sesi gibi diğer uyarı seslerine benziyor.

Elektronik El Freni

Elektronik el freni Mekanik el frenleri vasıtasıyla otomobile spin attırma tutkunlarının hiç sevmediği yeni sayılabilecek bir teknoloji. Jaguar, Mercedes, BMW gibi lüks markalarda ve orta segment araçların üst donanım seviyelerinde sunuluyor.

Emniyet Kemeri Takmadan Çalışmayan Otomobil

Emniyet kemerleri takılmadığında devre dışı kalan marş motoru Bu sistemde sürücü emniyet kemerini takmadığı sürece marş motoru çalışmıyor. Bu sistem Amerika’nın Minnesota Eyaleti’nde 1973 yılında kanunlaşmıştı. Fakat Minnesotalılar bu kanuna gülerek es geçtiler. Bu kanundan sonra birçok Minnesotalı araçlarını emniyet kemerlerinin aparatları kilide takılı vaziyette emniyet kemerinin üzerine oturarak kullanmaya başladı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir