Köprülere Gelecek SGS Nedir?

Tarafından   Haziran 1, 2017

Köprülere Gelecek SGS Nedir?

Yeni bir sistem daha “SGS” geliyor. Her geçen gün bir yenilikle karşılaşıyoruz. HGS hayatımıza yeni girmiş ve tam alışıyoruz derken şimdide SGS geliyor? Peki nedir bu SGS? İşte ayrıntılar yazımızın devamında.

Bu sistem HGS ve OGS’nin birleşiminden yararlanıyor. İleri teknoloji kameralar ile gişeler ortadan kalkıyor. Artık gişeler olmayacak. Böylece şerit değiştirmeler ve hız düşümleri yüzünden köprü trafiği biraz olsun rahatlayacak.

SGS Ne İşe Yarayacak?

Serbest Geçiş Sistemi, İstanbul’un ardından trafiği yoğun olan tüm bölgelere geliyor. Serbest Geçiş Sistemi’nin devreye girmesiyle İstanbul’un trafiğinde yüzde 30 rahatlık sağlandığı belirtiliyor.

Sabah’ın haberine göre, İntertraffic İstanbul Fuarı’nda Serbest Geçiş Sistemi’nin devreye girmesiyle İstanbul’un trafiğinde yüzde 30 rahatlık sağlandığını belirten Aselsan Trafik Otomasyon ve sağlık Grup Başkanı Erkan Dorken, şöyle konuştu:

“Serbest Geçiş Sistemi şu anda FSM’de, İzmir Çeşme’de, Osmangazi Köprüsü kavşağında hizmette. SGS daha hızlı geçiş imkânı veriyor. OGS ve HGS sisteminin entegrasyonunu sağladık. Türkiye’nin her tarafına bu sistem yapılacak. Hem önden hem de arkadan tespit sistemi var. Günde bir milyon kişi geçiş yapıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir