Kısa Mesaj İle Hasar Sorgulama Yapılabilir

Tarafından   Nisan 28, 2017

Kısa Mesaj İle Hasar Sorgulama Yapılabilir

SMS ile araç plakasından hasar sorgulama yapabilirsiniz. Ancak bunun için kaza yapan aracın kayıtlara işlenmiş olması gerekmektedir. Böylece kazaya karışmış aracın kaç liralık kazası olduğu dahil bilgiler yer almaktadır.

Otomobil hasar durumu sorgulama uygulaması Türkiye’nin en büyük üç telekomünikasyon şirketiyle anlaşmalı şekilde sağlanmaktadır. Örneğin “06ABC001” şeklinde plakayı yazıp 5664 ” servisine kısa mesaj yollamanız yeterlidir. Size gelen mesajda araç detayları, varsa hasarı, değişen parçaları, hasar tutarlarına yer verilmektedir. Her mesajın ücreti 7 lira olarak belirlenmiştir.

“ERP” kısaltmasıyla karşılaştığınız yerler ise Eksper Raporu olarak adlandırılmaktadır. Eksper tarafından değerlendirilen kazanın detaylarını öğrenmek içinse “PARCA” boşluk “PLAKA” boşluk “KAZA TARİHİ” kalıbıyla SMS göndererek sorgulama yapabilirsiniz. Mesaj gönderirken tırnak işaretlerini silmeniz gerekmektedir. Plaka ile otomobil hasar durumu sorgulaması yapamadıysanız, bir de şasi numarası ile deneme yapmanızı öneririz. Böylece şasiye kayıtlı olan kazalar varsa onları da görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir