Kamyon ve Tırlar Sadece Üçüncü Köprüden Mi Geçmek Zorunda?

Tarafından   Nisan 3, 2017

Kamyon ve Tırlar Sadece Üçüncü Köprüden Mi Geçmek Zorunda?

Üçüncü köprü, trafiği hafifleten ancak bir o kadar da ticari araç sürücülerini ve firmaları rahatsız eden bir durum ortaya çıkardı. Bunun sebebi kamyon ve tırların üçüncü köprüden geçme zorunluluğu olması. Peki kamyon ve tırlar diğer köprülerden hiç geçemeyecek mi?

Köprünün açılmasıyla birlikte ağır tonajlı araçlar zorunlu olarak Yavuz Sultan Selim köprüsüne yönlendirilecek. Bunun da özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü trafiğini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Örneğin İstanbul’a meyve getiren bir kamyon, Tem karayolu Ümraniye, Çamlık kavşağından yeni otoyola girerek Reşadiye, Riva ve Poyrazköy güzergahını izleyerek Yavuz Sultan Selim Köprüsüne ulaşacak. Köprüyü geçtikten sonra önce Odayeri kavşağına ulaşan araç buradan bağlantı yolunu kullanarak Mahmutbey kavşağına kadar gelebilecek.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ

Dingil mesafesi 3.20 altında olan panelvan, kamyonet ve vam dışında 1. sınıf tüm araçlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçebilecek. Taksi, dolmuş ve İETT otobüsleri için de bu yeni uygulama geçerli olacak.

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ

1. sınıf tüm araçlar, kamyon ve kamyonet dışında dingil mesafesi 3.20 ve üzerinde olan 2. sınıf araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçebilecek.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ

Ağır tonajlı araçlar, kamyonet, kamyon ve diğer tüm araçlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir