İstanbul Büyükşehir Belediyesi Navigasyon Uygulaması Nedir?

Tarafından   Mayıs 3, 2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Navigasyon Uygulaması Nedir?

İstanbul büyükşehir belediyesi trafiğe biraz olsun çözüm sunabilmek için navigasyon uygulamasını hizmete sundu. Trafik bilgileri, kısa yollar özellikleri ile yoğun bölgeleri biraz olsun rahatlatmak amaçlanıyor. En güncel ve detaylı bilgiler bu uygulamada yer almaktadır. Navigasyon uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için yazımızın devamını okuyunuz.

İBB Ulaşım Daire Başkanlığı kent trafiğini etkin yönetmek amacıyla geliştirdiği uygulama ile Marmara Bölgesi’nde, anlık trafik yoğunluk bilgileriyle vatandaşları en kısa sürede hedefe ulaştıracak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İBB Ulaşım Daire Başkanlığı kent trafiğini etkin yönetmek amacıyla geliştirdiği uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.

“İBB Navi” navigasyon uygulaması, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde, anlık trafik yoğunluk bilgileriyle vatandaşları en kısa sürede hedefe ulaştıracak. Uygulama, cep telefonlarına Android işletim sistemi için Google Play’den, iOS işletim sistemi için App Store’dan uygulama indirebiliyor.

Yoldaki yeni akıllı rehber

“İBB Navi” vatandaşları hedefine en kısa sürede ulaştırmak amacıyla alternatif rotaları, mesafe ve tahmini varış süreleri ile hizmet edecek. Sistem hem görsel hem de sesli olarak varış noktasına kadar yönlendiriyor. Uygulama, rotanızdan çıktığınızda veya belirlediğiniz rota üzerinde trafik kazası ya da trafik akışını etkileyen herhangi bir olumsuzluk olduğunda otomatik olarak yeni rota oluşturup, sizi en kısa sürede hedefe ulaştırıyor. “İBB Navi”nin en önemli özelliklerinden biri de internet bağlantınız olmadığı durumda alternatif rotalar belirliyor.

“İBB Navi” İstanbul’daki tüm toplu taşıma araçlarıyla entegre olup, hedefe ulaşma için çevreci, sürdürülebilir ulaşım seçenekleri sunuyor. Rota üzerindeki İBB trafik kamera görüntülerini canlı olarak izlenebilecek. Ayrıca uygulama, İstanbul’daki otoparkları anlık doluluk bilgileri ile görüntüleyebilir ve otoparklara rota oluşturabiliyor. “İBB Navi” en yakın nöbetçi eczaneye rota çizerek ulaşım sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir